ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 

Bir kadın isminin önüne gelen en güzel unvandır “ANNE”. O öyle sihirli bir sözcüktür ki ne şan ne şöhret ne para ne de makam hiçbir şey   bu payenin yerini alamaz.

Bütün annelerin, yeni anne olacakların ve kendini anne olmaya hazır hisseden tüm kadınların “Anneler Günü” kutlu, ümit ettikleri her   şey gerçek olsun…

Anne, dünyada karşılık beklemeden her şey yapabilen tek insandır. Karşılıksız sevginin ete kemiğe bürünmüş hâlidir.

Ne kadar üzsen de 10 dakika sonra seni affeden zarif bir annedir.

Yemek yemeyen çocuğun dikkatini çekmek için elindeki tencere ve tavalarla oyun yapan kişidir.

Tüm hayatını çocuklarına adamış; göbek bağı kopsa da yürek bağı asla kopmayan, sevgi dolu fedakâr bir insandır.

Yavrularını yol tarafından değil de kaldırım tarafından yürütendir.

Dünyanın en güzel kucağına sahip; en güzel kokan, harikulade bir varlıktır.

Olmadık yerlerde “İyi ki doğurmuşum seni!” diyen, evlâtlarını asla ayırmayan, aynı zamanda birbirinden koruyan güç abidesidir.

Oğlunun damat, kızının gelin olduğunu görünce, çocuğu okuldan mezun olunca, gol atınca, hasta olunca, çocuğu askere gidince, velhasıl   olduk olmadık yerde ağlayabilen, duygulanıp gözleri dolabilen bir duygudur.

Annelik, dünyanın en yaşanılası, en muhteşem lütuflarından biridir. Aldığı tüm övgüleri, fazlasıyla hak eder. Var mıdır anne kadar önemlisi   anne kadar değerlisi. Sizi karşılıksız seven, her anınızda yanınızda olan annenizdir.

Uzakta dursa da yakın hissedilen, hep istenen, asla vazgeçilemeyen, dizinin dibinde olmak istenen, evlâtların varlığını varlığına armağan edendir anne.

Bir Cevap Yazın